Image 4

 

Topným tělesem je skleněná deska z 5mm bezpečnostního skla ESG ze speciální vrstvy. Celková tloušťka tělesa je jenom 25mm. Topné těleso vysílá infračervené vlny, které se při dopadu na pevný předmět přemění na teplo a částečně se odrazí do prostoru. Všechna pevná tělesa následně potom pracují jako zásobníky tepla, které odevzdávají teplo do okolí. Teplo se přenáší bez energetických ztrát. Vzduch nepohlcuje zbytečně energii. Teplo je tedy tam, kde ho chceme mít. Ohřívá nás, stěny podlahu a všechny předměty v prostoru. Většina z nás je přesvědčena, že pocit tepla závisí hlavně od teploty vzduchu. Avšak sama příroda nám dává důkaz o opaku. V zimě, při teplotách vzduchu hluboko pod nulou, je nám na slunci příjemné teplo. A to i vzhledem k tomu, že infračervené topení ze Slunce k nám projde vakuem a vzduchem, který nezahřívá.

Při konvekčním (radiátorovém) vytápění je rozdíl teploty mezi podlahou a stropem 6-8 °C, někdy i více. Navíc vzduch se v prostoru víří spolu s prachovými, pylovými částicemi a alergeny. U stropu máme zbytečně draze přehřátý vzduch a na podlaze máme pocit studených nohou. Topení od firmy ES systems ® nemá tyto negativní faktory. Právě naopak, stěny zůstanou suché, teplejší jako při klasickém topení. Není již prostor pro vlhkost a plísně. Vlhčení vzduchu není nutné. Doporučujeme všem lidem, kteří mají alergii na prach nebo zvlášť citlivě reagují na škodliviny ze vzduchu. Topením založeným na tepelných vlnách dosahujeme příjemného a zdravého klima.

Co je infra záření? V protikladu k UV paprskům se jedná o tepelné záření, které nezpůsobuje ani spálení kůže, ani jiné problémy pro pokožku, ba naopak. Infra paprsky se již mnoho let používají pro různé terapeutické a lékařské účely a samy osobě jsou absolutně bezpečné. Infra-červené paprsky představují formu energie, která ohřívá předměty, aniž by ohřívala vzduch v jejich okolí.

Rádi od Vás uslyšíme jakékoli nápady a připomínky. Jsme schopni rekonstruovat malé koupelny i realizovat nadstandardní zakázky pro jednotlivce i firmy.

Pěkný den Vám přeje Alexandr Boček, majitel firmy

 

Porovnání nákladů na vytápění v Kč

Image1

 

Objev, respektive důkaz existence IR záření provedl v roce 1800 německý astronom William Herschel. William Herschel se zabýval ozařováním černé plochy infračervenými paprsky ze spektra paprsků slunečního záření. Výsledkem bylo zahřátí této černé plochy. Schopnost zahřívat předměty je jako důkaz existence infra červeného záření používána doposud. S pomocí tzv. infrakamer je možné „udělat“ infra-paprsky viditelnými.

Infrakamery se tak využívají například k bez dotekovému měření teplot či k nočnímu vidění. Každé "teplé" těleso (tímto je míněno těleso s povrchovou teplotou absolutní nuly, to tzn. cca -273°C) vyzařuje infra-záření. Toto množství energie a vlnová délka tohoto záření se odvíjí od teploty daného tělesa. Čím teplejší je dané těleso, tím více energie ve formě infra-záření vydá a tím kratší je vlnová délka záření.

Funkčnost Infra záření / Infra tepla.
 Systémy fungující na principu záření přenášejí teplo prostřednictvím elektromagnetických vln (záření) přímo bez toho, aniž by ohřívaly medium – nejčastěji vzduch - mezi nimi. Tento způsob přenosu tepla známe všichni, neboť takto nás zahřívá slunce. Na stejném principu fungují také kachlová kamna. Okolní vzduch je ohříván pouze minimálně.

Tento princip vytápění má řadu významných výhod pro člověka a jeho zdraví. Naprosto odbourává pocit průvanu a cirkulaci alergenů. Studené stěny v místnosti odčerpávají teplo lidského těla. Kvůli tomu je zapotřebí do obytných místností instalovat radiátory či jiné zdroje tepla.

Infrapanely nahřívají stěny a proto díky nim možné udržovat teplotu okolního vzduchu nižší než při použití radiátorů. Nižší teplota znamená méně vysušený vzduch a méně energie k vytápění a tím pádem také nižší náklady s ním spojené.

Zákaznické slevy

slevySlevy nejen pro stálé zákazníky, ale i zákazníky kteří si rekonstrukci objednají včas. Využijte zimních měsíců pro svojí slevu na rekonstrukci.

Miss Liberec pro Aquatrend Liberec

Jak to u nás funguje?

1

Navštívíme Vás Domluvíme se, jak má rekonstrukce probíhat, sdělíte nám Vaše požadavky na rekonstrukci koupelny.

2

Vytvoříme 3D návrh Podle Vašich požadavků a našich doporučení vytvoříme 3D návrh Vaší nové koupelny.

3

za 1 až 3 týdny máte novou koupelnu Po zahájení prací na rekonstrukci koupelny budete mít do jednoho až tří týdnu vše hotovo.

Rekonstrukce 3+1

Certifikáty

certifikatyProhlédněte si naše certifikáty z oboru, ale i doklady typu spolehlivá a živá firma.

Hodnocení zákazníků

hodnoceni zakaznikuHodnocení našich zákazníků, ze serveru www.nejremeslnici.cz . Přečtěte si jak nás hodnotí ostatní.

Výprodej zásob

vyprodej zasobNabízíme výprodej zásob, případně lehce použitých funkčích kotlů. Materiálu pro instalatéry atd.