fbpx

Sálavé panely

specialista na rekonstrukce koupelen, bytů a bytových jader, Liberec

Topným tělesem je skleněná deska z 5mm bezpečnostního skla ESG ze speciální vrstvy. Celková tloušťka tělesa je jenom 25mm. Topné těleso vysílá infračervené vlny, které se při dopadu na pevný předmět přemění na teplo a částečně se odrazí do prostoru.
Teplo se přenáší bez energetických ztrát. Vzduch nepohlcuje zbytečně energii. Teplo je tedy tam, kde ho chceme mít. Ohřívá nás, stěny, podlahu a všechny předměty v prostoru. Všechna pevná tělesa následně potom pracují jako zásobníky tepla, které odevzdávají teplo do okolí.
Většina z nás je přesvědčena, že pocit tepla závisí hlavně od teploty vzduchu. Avšak sama příroda nám dává důkaz o opaku. V zimě, při teplotách vzduchu hluboko pod nulou, je nám na slunci příjemné teplo. A to i vzhledem k tomu, že infračervené topení ze Slunce k nám projde vakuem a vzduchem, který nezahřívá.
Při konvekčním (radiátorovém) vytápění je rozdíl teploty mezi podlahou a stropem 6-8 °C, někdy i více. Navíc vzduch se v prostoru víří spolu s prachovými, pylovými částicemi a alergeny. U stropu máme zbytečně draze přehřátý vzduch a na podlaze máme pocit studených nohou. Topení od firmy ES systems ® nemá tyto negativní faktory. Právě naopak, stěny zůstanou suché, teplejší jako při klasickém topení. Není již prostor pro vlhkost a plísně. Vlhčení vzduchu není nutné. Doporučujeme všem lidem, kteří mají alergii na prach nebo zvlášť citlivě reagují na škodliviny ze vzduchu. Topením založeným na tepelných vlnách dosahujeme příjemného a zdravého klima.
Co je infra záření? V protikladu k UV paprskům se jedná o tepelné záření, které nezpůsobuje ani spálení kůže, ani jiné problémy pro pokožku, ba naopak. Infra paprsky se již mnoho let používají pro různé terapeutické a lékařské účely a samy osobě jsou absolutně bezpečné. Infra-červené paprsky představují formu energie, která ohřívá předměty, aniž by ohřívala vzduch v jejich okolí.

Porovnání nákladů na vytápění v Kč

Objev, respektive důkaz existence IR záření provedl v roce 1800 německý astronom William Herschel, který se zabýval ozařováním černé plochy infračervenými paprsky ze spektra paprsků slunečního záření a výsledkem bylo zahřátí této černé plochy. Schopnost zahřívat předměty je jako důkaz existence infra červeného záření používána doposud a s pomocí tzv. infrakamer je možné „udělat“ infra-paprsky viditelnými.
Infrakamery se tak využívají například k bez dotekovému měření teplot nebo k nočnímu vidění. Každé "teplé" těleso (tímto je míněno těleso s povrchovou teplotou absolutní nuly, to tzn. cca -273°C) vyzařuje infra-záření. Toto množství energie a vlnová délka tohoto záření se odvíjí od teploty daného tělesa. Čím teplejší je dané těleso, tím více energie ve formě infra-záření vydá a tím kratší je vlnová délka záření.
Funkčnost Infra záření / Infra tepla. Systémy fungující na principu záření přenášejí teplo prostřednictvím elektromagnetických vln (záření) přímo bez toho, aniž by ohřívaly medium – nejčastěji vzduch mezi nimi. Tento způsob přenosu tepla známe všichni, neboť takto nás zahřívá slunce. Na stejném principu fungují také kachlová kamna. Okolní vzduch je ohříván pouze minimálně.
Tento princip vytápění má řadu významných výhod pro člověka a jeho zdraví. Naprosto odbourává pocit průvanu a cirkulaci alergenů. Studené stěny v místnosti odčerpávají teplo lidského těla. Kvůli tomu je zapotřebí do obytných místností instalovat radiátory či jiné zdroje tepla. Infrapanely nahřívají stěny a proto díky nim možné udržovat teplotu okolního vzduchu nižší než při použití radiátorů. Nižší teplota znamená méně vysušený vzduch a méně energie k vytápění a tím pádem také nižší náklady s ním spojené.

Pro více informací k sálavým panelům, vyplňte a odešlete prosím níže uvedený formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat.

Vaše jméno a příjmení *
Vaše e-mailová adresa *
Vaše telefonní číslo *
Zpráva pro nás
Rádi od Vás uslyšíme jakékoli nápady a připomínky. Jsme schopni rekonstruovat malé koupelny i realizovat nadstandardní zakázky pro jednotlivce i firmy.
majitel firmy Alexandr Boček
logo Aquatrend

Adresa

Přidejte si nás