Čištění vodních a topných systémů

specialista na rekonstrukce koupelen, bytů a bytových jader, Liberec

Nově čistíme topné a vodovodní systémy, kde nánosy a usazeniny brání přenosu tepla. Během provozu se uvnitř každé topné soustavy usazují nánosy minerálů, vodního kamene, kalů a korozních částic. Usazeniny působí jako izolant, brání přenosu tepla do místností, radiátory se nedostatečně prohřívají.
Kromě velkých tepelných ztrát způsobují také špatné fungování termoregulačních ventilů. Přenos tepla a účinnost topné soustavy se při vrstvě usazenin již o síle 1mm zhoršuje o cca 11 %.
Vyčištění obnoví maximální projektovanou funkčnost radiátorů a zlepší přenos tepla z radiátorů do místností. Zrychlí se jejich prohřátí až 3x a tím i rychlost prohřátí místností. Vyšší výkon a nižší nílůady na vytápění.
Používáme organickou chemii s atestem pro použití na litinu, ocel, nerez ocel, měď a zinek. Čistící směs reaguje výhradně se sedimenty a nepoškozuje povrch materiálu.
Čištění se odvíjí od stupně zanesení soustavy, ale v průměru trvá čištění 16–20 stoupaček 10 hodin, tj. bytový dům s 24 byty se shodným počtem stoupaček jako výše je vyčištěn během jednoho dne.

Vvyšší výkon a nižší náklady na vytápění

  • vyčištění obnoví maximální projektovanou funkčnost radiátorů a zlepší přenos tepla z radiátorů do místností
  • zrychlí se jejich prohřátí až 3x a tím i rychlost prohřátí místností
  • obnoví se správný průtok topné vody a prodlouží se celková životnost soustavy
  • zvýší se tepelný výkon a účinnost a sníží se náklady na vytápění, opravy a údržbu
  • používáme speciální technologii Rems Multi Push, která čistí a odkaluje pomocí řízených tlakových rázů
  • čistíme bez chemických prostředků

Technologie Multi Push

  • zvýšíme průtok vody ve Vašich rozvodech a zvýšíme výkon vašich topných systémů
  • čištění chrání systém a šetří vaše peníze
  • unikátní technologie Multi Push vyčistí a odstraní nánosy a usazeniny z kotlů, bojlerů, výměníků tepla, trubkových výměníků a systémů rozvodů UT
  • čištění funguje skvěle jako prevence proti zarůstání systémů, kdy voda teče málo nebo vůbec

Pro více informací k čištění vodních a topných systémů, vyplňte a odešlete prosím níže uvedený formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat.

Vaše jméno a příjmení *
Vaše e-mailová adresa *
Vaše telefonní číslo *
Zpráva pro nás
Odeslat

Ptáte se na

Na jaký materiál lze čištění použít?
Používáme organickou chemii s atestem pro použití na litinu, ocel, nerez ocel, měď a zinek. Čistící směs reaguje výhradně se sedimenty a nepoškozuje povrch materiálu.
Je nutné vypustit vodu ze systému?
Není. Čištění topného systému probíhá za kompletně napuštěného systému a lze čistit i za provozu, nikoli mimo topnou sezónu. Úsady jsou vlivem dávkování postupně rozpouštěny a nejedná se o rychlý proces odlupování, ale o průběžné narušování struktury úsad, které jsou ve výsledku kapalného skupenství a černého zabarvení, o čemž se může každý uživatel bytu přesvědčit sám. V odborných materiálech se uvádí, že odstranění nánosů lze v tomto případě docílit ze 2/3 a nikoli až na kov, nicméně závěrečný proplach otopného systému se provádí důkladně s dostatečnou časovou rezervou, aby většina zbytků rozpuštěných nánosů byla odplavena.
Jak dlouho čištění trvá?
Čištění se odvíjí od stupně zanesení soustavy, ale v průměru trvá čištění 16–20 stoupaček 10 hodin. Pro představu, bytový dům s celkovým počtem 24 bytů, který nepřesáhne výše uvedený počet stoupaček, je vyčištěn během jednoho dne.
Naruší čištění chod budovy nebo domácnosti?
Čištění je prováděno uvnitř systému a k napouštění čistící lázně dochází ze suterénu, většinou ze sklepních prostor. Není proto nutná přítomnost našich pracovníků v bytech.
Je nutné mimo stoupaček a radiátorů čistit něco dalšího?
Provedení čištění zdrojů pro ohřev vody, tedy výměníků v kotli nebo samotných deskových či trubkových výměníků výrazně zefektivní výslednou teplotu média a rychlost předání teploty, takže v systému bude voda správných parametrů.
Jaká je návratnost nákladů na čištění?
Návratnost je v rozsahu 2–3,5 roku což je individuální dle spotřeby objektů také v závislosti na klimatických vlivech u bytových a panelových domů. Nepovažujeme chemické čištění jako investici v porovnání s celkovou rekonstrukcí systému panelových a bytových domů, pod kterou rozumíme výměnu stoupaček, přívodů a radiátorů, kde by byla suma mnohonásobně vyšší a po čase by se problém usazenin stejně vyskytl.
Jak často je potřeba čistit?
Doporučená perioda pro čištění topné soustavy je 7–10 let, kdy se úsady znovu objeví jako důsledek chemických procesů. U deskových a trubkových výměníků je čištění doporučováno přímo výrobci každé 2 roky právě kvůli zachování účinnosti přenosu tepla, prevenci proti korozi a prodloužení životnosti zařízení. Řádná údržba je jednou ze základních povinností každého majitele nebo provozovatele technického zařízení. Provádění veškeré činnosti k zachování užitných vlastností věci, tj. udržovat zařízení v takovém stavu, kdy je schopné v plném rozsahu plnit účel, k němuž bylo určeno. U topných soustav je však tento servis zcela opomíjen.
Jak vznikají úsady v systému?
Vlivem rozdílných teplot a vstupem plynů do systémů dochází k hromadění minerálních prvků a organických látek obsažených v médiu (zde topná voda), jehož výsledkem jsou úsady a především kal v otopném systému. Nárůsty ulpívají po stěnách rozvodů, nejvíce ve slepých místech, a kal v radiátorech, obzvlášť ve spodní třetině, kde je snížena cirkulace a samotná voda jej není schopna vyplavit. Inkrusty a kalové povlaky se vytváří nejen na kovovém potrubí a armaturách, ale i na povrchu plastového potrubí. Na základě těchto podkladů, je jediné řešení chemické vyčištění topného systému a pro další zabránění usazení těchto mechanických nečistot ve formě inkrustů – pevných povlaků je jediné řešení, instalace chemické úpravy vody.
Odstraníte nánosy a usazeniny, které brání přenosu tepla?
Během provozu se uvnitř každé topné soustavy usazují nánosy minerálů, vodního kamene, kalů a korozních částic. Usazeniny působí jako izolant, brání přenosu tepla do místností, radiátory se nedostatečně prohřívají. Kromě velkých tepelných ztrát způsobují také špatné fungování termoregulačních ventilů. Přenos tepla a účinnost topné soustavy se při vrstvě usazenin již o síle 1mm zhoršuje o cca 11 %.
logo Aquatrend

Adresa

Přidejte si nás