Montáže plynovodů

specialista na rekonstrukce koupelen, bytů a bytových jader, Liberec

Provádíme montáž, instalace a servis plynových kotlů, ohřívačů vody, topidel a ostatních plynových spotřebičů topení a radiátorů, montáž plynovodů v bytech a rodinných domech.
Demontáž původního plynového potrubí a montáž nového plynového potubí z mědi, ocele nebo plastu. Tlakové zkoušky plynovodů, revizní zprávy a knihy plynovodů a plynových kotlů.
Provádíme odborné a certifikované montáže domovních plynovodů. Rozvody plynu v bytech a rodinných domech.
Bytové rozvody plynu (rozvody v bytech) dnes provádíme nejčastěji v CU trubkách spojované lisováním. Používáme hydraulické lisovací kleště, kde je (na rozdíl od pneumatických) vždy zaručen stejný tlak vyvinutý na tvarovku v místě o-kroužku a tím je zaručena těsnost spoje. Dále spojujeme CU potrubí pomocí tvrdého pájení. Pro rozvod plynu se používá pájka s obsahem stříbra.

Technologie

Domovní plynovody a rozvody v bytových domech (stoupačky, apod.) montujeme převážně v ocelových trubkách spojované svařováním pro větší odolnosti proti „vnějším vlivům“. Cena materiálu je sice nižší ale spojování pomocí svařování je nákladné a prostorově náročné (hořlavé věci, elektrika – vše musí být z dosahu). Dále je nutné ocelovou trubku povrchově ošetřit. U CU trubek je naopak nižší cena za montáž a dražší trubka.
Pro rozvod plynu v zemi se používá plastová trubka v kole (hadice). Min. 1m před budovou musí být v zemi přechod z plastu na izolovanou ocelovou trubku (Bralen) pomocí mechanické spojky a následné izolace. Plynovod obecně lze zasekat pod omítku (ocel i měď) avšak pod omítkou nesmí být rozebíratelný spoj. Při vedení plynovodu pod omítkou v CU trubkách používáme izolaci a pozinkovou chráničku proti provrtání.
Plynovod nesmí být veden v podlaze. Po montáži plynovodu delší než 3m se provádí tlaková zkouška plynovodu. Po každém zásahu na plynovod kontrolujeme po sobě práci pomocí detektoru plynu. V případě nové instalace (není plyn) vždy provádíme tlakovou zkoušku plynovodu vzduchem pomocí U-metru.

Pro více informací k montáži plynovodů, vyplňte a odešlete prosím níže uvedený formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat.

Vaše jméno a příjmení *
Vaše e-mailová adresa *
Vaše telefonní číslo *
Zpráva pro nás
logo Aquatrend

Adresa

Přidejte si nás